Mama Bloguje

Miksujemy, miksujemy…

Dodano przez dnia lip 18, 2014 w Kuchnia | 1 comment

Miksujemy, miksujemy…

Uwielbiam piec ciasta. Z racji, że jestem smakoszem i łasuchem, często zamykam się kuchni i wypiekam najróżniejsze ciasteczka, babki i placki, które później pałaszujemy wspólnie z całą rodzinką.

Oczywiście istnieje mnóstwo przepisów na ciasta bez użycia miksera, ale chyba jeszcze większa ilość tych, z jego użyciem, zatem chcąc piec moje ulubione wypieki, musiałam sobie taki sprawić. Zakupiłam mikser z miską obrotową w zestawie marki Bosch, który według zapewnień producenta ma nie tylko służyć bardzo długo, ale spełnić wszelkie wymagania klienta.

Pięciostopniowa regulacja prędkości mieszania oraz dodatkowe mieszadełka, do ubijania piany, spełniają się znakomicie i doskonale ułatwiają mi pracę podczas przygotowywania wypieków.

Produkt bardzo poręczny, mikser niezwykle lekki, nawet podczas długiego miksowania nie męczy dłoni, a dzięki dołączonej do zestawu misce na obrotowych szynach, może sam pracować, np. ubijając kremówkę czy cukier z żółtkami.

Zdecydowanie mogę go polecić każdej maniaczce domowych wypieków.

One Comment

Join the conversation and post a comment.

  1. Lusia

    Teoretycznie większość ciast można przygotować bez pomocy miksera, ale w praktyce jest to uciążliwe – po co się męczyć, jak za kilkaset złoty, albo taniej, można kupić sprzęt naprawdę dobrej jakości. Ja mam kilkuczęściowy mikser firmy Moulinex już od kilku lat i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolona. Przydaje się w wielu kuchennych pracach, nie tylko przy pieczeniu ciasta.