Mama Bloguje

Okap, który najlepszy?

Dodano przez dnia lut 4, 2014 w Kuchnia |

Okap, który najlepszy?

    Urządzenie kuchni nie było jednak tak łatwe, jak z początku mi się to wydawało. Własny pomysł i umiejętność urządzenia pustej przestrzeni nigdy nie przychodziły mi z trudem. Pamiętam zresztą, że w liceum rozważałam studia na wydziale architektury, która jednak przegrała z informatyką w późniejszym czasie.

    Tak więc, po zakupie mebli, przyszedł czas na dodatkowe elementy, dzięki którym kuchnia byłaby już w pełni funkcjonalna. Moje wątpliwości budził okap. Nie byłam do końca pewna, na jaki się zdecydować, no i czym kierować się przy zakupie. Wiedziałam tylko, że nie interesują mnie modernistyczne nowinki kosztujące majątek, chciałam coś praktycznego, co zbytnio nie hałasuje i świetnie wyciąga parę podczas gotowania.

   W sklepie, sprzedawca zaprezentował mi chyba z 30 modeli, podzielonych na kilka głównych grup. Zaliczały się do nich okapy kominowe, podszafkowe, narożne, sufitowe i teleskopowe. Z racji, że płyta grzewcza znajdowała się na wyspie, w grę wchodził tylko okap kominowy i sufitowy. Te drugie są strasznie drogie, dlatego zdecydowałam się na kominowy okap Samsunga, dokładnej nazwy modelu wprawdzie nie pamiętam, ale miał na pewno w nazwie Condor.

   Muszę przyznać, że okazał się bardzo dobrym sprzętem. Pracuje dość cicho, ładnie się prezentuje, a poza tym kosztował niecały tysiąc złotych, więc pod względem cenowym średnia półka produktów, która na moje potrzeby w zupełności wystarcza.