Mama Bloguje

Pora na klocki

Dodano przez dnia sty 16, 2014 w Zabawki | 2 comments

Pora na klocki

      Zawsze lubiłam w dzieciństwie bawić się klockami. Niezliczona ilość budowli, które można wyczarować za ich pomocą, powodowała, że spędzałam na dywanie nawet kilka godzin w ciągu dnia.

       Mam dość bogatą wyobraźnię, lubię kreować nowe rzeczy i dokładam starań, by w moich dzieciach również obudzić ducha kreatywności.

        Doszłam do wniosku zatem, że ukończony rok to świetny moment, aby zarazić chęcią budowania i oswoić z klockami moje dzieci. Dlatego też kiedy córka skończyła 12 miesięcy wybrałam się do sklepu z zabawkami, by odnaleźć takie, które będą dostosowane do jej wieku i umiejętności, a przy okazji bezpieczne i nie dające się połknąć podczas zabawy.

       Po rozmowie z ekspedientką zdecydowałam się kupić klocki Mega Bloks i od razu ten duży zestaw składający się ze 160 elementów.

       Już pierwszego dnia miał niesamowite wzięcie, mnóstwo kolorowych elementów przykuło uwagę dziecka. Mimo że nie umiała córka początkowo ich składać, szybko pojęła jak z pomocą mamy zbudować mega wieżę.

2 Comments

Join the conversation and post a comment.

  1. Marcin

    Klocki to chyba najbardziej kreatywna zabawka ze wszystkich możliwych. Moje dzieci (już nieco starsze) uwielbiają się bawić zarówno zwykłymi klockami jak i klockami lego. Przyznam szczerze, że od czasu do czasu samemu chętnie coś zbuduję. Wiadomo, że dzieciaki uwielbiają gdy się z nimi bawi, a zabawa klockami sprawia przyjemność nam wszystkim, więc dlaczego z takiej możliwości nie korzystać ;)

  2. Ela

    Fakt, klocki są naprawdę rewelacyjną zabawką i to zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Moja córeczka uwielbia, gdy budujemy domek dla ludzików lego. Sam domek budujemy ze zwykłych plastikowych klocków kupionych za kilkadziesiąt złotych (wielkie pudło). Klocki Lego są dla mnie po prostu zbyt drogie, przynajmniej te większe zestawy.